ERGUVANLI EV

 • Erguvanlı Ev  »  Tesis Bilgileri
 • Konaklama
  :
  Yarım Pansiyon
 • Telefon-1
  :
  0(286) 752 56 76
 • Faks
  :
  0(286) 752 57 89
 • Mobil
  :
  0(538) 877 09 37
 • Web
  :
  www.erguvanliev.com
 • Hizmet Dönemi
  :
  12 Ay Hizmetinizde
(5263) defa ziyaret edildi.

E-Mail Gönder

Aşağıdaki formu kullanarak firmaya e-mail gönderebilirsiniz.


Yorum Gönder

Aşağıdaki formu kullanarak firmaya yorum gönderebilirsiniz.

  Puan:
           
           

ERGUVANLI EV

Erguvanlı Ev Kaz Dağlarının eteklerindeki Yeşilyurt köyünde 23 yataklı küçük bir oteldir. Etrafı çam ağaçlarıyla kaplı otel köyün alt kısmındaki bir vadinin yamacında bulunmaktadır. Otelden göz alabildiğine uzanan zeytinlikler, Küçük Çetmi köyü ve deniz görünür.

Otelimizde altı adet iki kişilik standart odamız, iki suit odamız ve dört yataklı bir evimiz bulunmaktadır. Odalarımız sade ve ev rahatlığında döşenmiştir. Bütün odalarda banyo, tuvalet ve sıcak su mevcuttur. Üç odamızın ve evin kendine ait terasları vardır. Ayrıca bir yemek salonumuz ve bir de oturma salonumuz bulunmaktadır. Dış mekanda sabah kahvaltılarının yapıldığı ve akşam yemeklerinin sunulduğu iki çim terasımız, bahçemizin değişik köşelerinde oturma ve uzanma mekanları ve hamaklarımız mevcuttur.

Erguvanlı Ev az sayıda insanla, doğanın içinde sakin bir tatil geçirmek, doğa yürüyüşleri yapmak, çevrenin tarihi ve turistik yerlerini görmek ve denizden yararlanmak isteyenler için ideal bir mekandır.

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

Kahvaltı
Vadiye bakan teraslarımızda baharda bülbül sesleri, yazın cırcır böcekleri, sonbaharda sesslik eşliğinde sundugumuz kahvaltımız oldukca zengin. Güler’in ev yapımı reçelleri, yöreye ait zeytin,sızma zeytinyağı eşliğinde yöresel peynirler ve tadlar, Ev yapımı börekler ve erguvanlı menemeni kahvaltınızı süsler. Küçükkuyu taş fırınında yapılan ekmeğimiz son derece lezzetlidir. Erguvanlı ev’de kahvaltı dingin bir ritüele dönüşmektedir.

Akşam yemeği
Çim teraslarda sunduğumuz aksam yemeklerimizde yörede yetişen otları, sebze ve meyveleri kullanıyoruz. Yemeklerimizi zeytinyağıyla yapıyoruz. Akşam yemeğimizi menü olarak sunuyoruz. . Menümüz çorba, üç çeşit meze, salata, ana yemek (et, balık ya da tavuk) ve tatlıdan oluşmaktadır. Ara öğünler için Erguvanlı Evin gözlemelerini, kendi ellerimizle açtığımız mantıları, erişte ve zeytinyağlılarımızı öneririz.

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

Yüzme,Deniz;
Otelden 2,5 km uzaklıktadır. Küçükkuyu’dan Assos’a uzanan 22 km uzunluğundaki sahil, Türkiye’nin en güzel kıyı şeritlerinden biridir. Kıyı şeridinin hemen her noktasında denize girilebilmektedir. Berrak plajların hemen arkasından çam ormanları ve zeytinliklerle kaplı dağlar başlamaktadır.

Doğa Yürüyüşleri;
Orman yollarını kullanarak doğa yürüyüşleri yapmak mümkündür. Bir güzergah köyün içinden başlayıp, Kaz Dağları’nın doruklarına kadar yaklaşan, Küçük Çetmi Köyü’ne uğrayarak Yeşilyurt’a dönen 14 km’lik yürüyüş yoludur. İkinci güzergah köyün üstünden Çanakkale yoluna çıkan 2 km’lik; üçüncü güzergah otelin karşısındaki yamaçtan Karayolları Dinlenme Tesislerine ulaşan 1,5 km’lik orman yoludur. Rehberli Yürüyüşlerde yapılmaktadır.

Kaplıca Ziyaretleri;
Kaz Dağları bölgesi kaplıcalarıyla da bilinir. En ünlüsü Güre Kaplıcaları’dır. Köye en yakın olanı yaklaşık 3 km uzaklıktaki Afrodit Kaplıcası’dır. Kaplıcaya Yeşlyurt’tan yürüyerek, Küçükkuyu’dan araba ile gidilebilir.

Organize Kazdağları Turları ( sarıkız );
Altınoluk ve Zeytinli’de Kazdağı Tur’un organize ettiği Jeep Safari turları ve Kazdağları Endemik Tanıtım Turları, Rehber eşliğinde endemik bitki tanıtım turları yapabilirsiniz. Otelimizden de deyalı bilgi alabilirsiniz.

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu:

ADRES:

Yeşilyurt Köyü Ayvacık ÇANAKKALE


 

Firma İletişim Formu

Ad Soyad:
E-mail:
Telefon:
Detay Belirtiniz:
Güvenlik Kodu: